Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
- Kwestie związane z wynajmem maszyn
- Zakup maszyn
- Informacje techniczne
- Transport podnośnika
- Bezpieczeństwo podczas pracy
Kwestie związane z wynajmem maszyn
Co musisz wiedzieć przed wynajmem podnośnika?
Przed wynajmem maszyny warto zapoznać się z poniższym materiałem.
Kiedy zgłosić transport wynajmowanego podnośnika?
Sugerujemy zgłosić się do Nas zapytaniem jak najszybciej będziesz miał informacje o potrzebie wynajmu maszyny, aby ustalić szczegóły zamówienia. Staramy się ustalić transporty tak, aby dostarczyć maszynę najszybciej jak to możliwe, ale pamiętaj żeby nie zamawiać maszyny na ostatnią chwilę, ponieważ może się okazać, że nie będziemy w stanie dostarczyć podnośnika na następny dzień.
Gdzie zgłosić usterkę wynajmowanego podestu, zwyżki, podnośnika?
Jeżeli Twoja maszyna uległa awarii to wystarczy, że skontaktujesz się z naszym działem serwisu. Część usterek w podnośnikach jesteśmy w stanie rozwiązać przy konsultacji telefonicznej, ale jeżeli problem jest bardziej złożony to nasz serwisant przyjedzie na miejsce usterki.
Możesz wysłać zgłoszenie mailowo lub zadzwonić pod numer 509 604 000.
W przypadku usterki, której nie można szybko naprawić wymienimy bezkosztowo Twój podnośnik na inny o podobnej specyfikacji.
Czy mogę wynająć podnośnik wraz z operatorem?
Oferujemy na wynajem tylko maszyny tylko typu wolnobieżnego bez usług operatora. Jeżeli potrzebujesz odpowiednich uprawnień to pomożemy Ci je zdobyć. Przejdź do strony szkolenia.
Ile kosztuje wynajem podnośnika koszowego? Co składa się na cenę wynajmu zwyżki?
Odpowiedź na to pytanie jak możesz się domyśleć nie jest jednoznaczna. Na cenę wynajmu składa się wiele czynników między innymi rodzaj maszyny, parametry, miejsce dostawy czy długość okresu wynajmu. Jeżeli mówimy o wynajmie na dłuższy okres stawki będą znacznie niższe niż w przypadku najmu okazjonalnego. Szacunkowe ceny w przypadku wynajmu długoterminowego możecie zobaczyć w materiale video – link.
Kiedy wynająć, a kiedy kupić podnośnik?
Jest to kwestia bardzo indywidualna kwestia, na którą każdy musi sobie odpowiedzieć czy w przypadku jego działalności będzie się to opłacało. Zakup może się opłacać, kiedy potrzebujesz maszyny dostępnej zawsze pod ręku w przypadku ewentualnych awarii na terenie pracy lub podest ruchomy będzie wykorzystywany bardzo często. Jeżeli jednak w ciągu roku potrzebujesz wynająć podnośnik raptem parę razy wtedy zdecydowanie warto postawić na wynajem, a jeżeli korzystasz z maszyny często, ale nie chcesz mieć wszystkich obowiązków związanych z posiadaniem podestu ruchomego to możesz również skorzystać z opcji wynajmu długoterminowego. Dowiedz się więcej o obowiązkach właściciela podnośnika z tego materiału VIDEO.
Okres wynajmu podnośnika zawiera także weekendy czy za te dni też będę płacić?
Nasze warunki wynajmu maszyn przewidują różne możliwości sposobów rozliczania, aby ustalić szczegóły jak to będzie w Twoim przypadku skontaktuj się z jednym z naszych doradców.
Co zrobić jeżeli już wynająłem podnośnik i muszę anulować zamówienie?
Jeżeli potrzebujesz anulować swoje zamówienie to skontaktuje się pod numer telefonu 792 323 323 lub wyślij informację drogą mailową na wynajem@podnosniki.pl
Zakup maszyn
Jakie są obowiązki właściciela podnośnika? Co muszę wiedzieć?
Nie jest ich dużo, ale nie wszyscy o nich pamiętają, dlatego omówiliśmy ten temat w materiale video.
W tym filmie:
- Co to jest dozór techniczny oraz czy muszę rejestrować urządzenie?
- Gdzie zarejestrować podnośnik?
- Jak wygląda procedura rejestracji podestu ruchomego (podnośnika)?
- Maszyna jest zarejestrowana – co dalej?
- Mam podnośnik na samochodzie lub przyczepie, czy są jakieś dodatkowe wymogi?
- Jakie są koszty?
- Zdarzył się wypadek – co wtedy?
- Warto również pamiętać o…
Czy jest możliwość obejrzenia maszyny przed zakupem?
Oczywiście! Większość naszych maszyn jest w ciągłej eksploatacji, ale przed sprzedażą po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość dokładnego obejrzenia maszyny u Nas w firmie. Dostarczymy Ci również dokumentację zdjęciową.
Mam wątpliwości jaką zwyżkę wybrać dla mojego biznesu. Jak możecie mi pomóc?
Posiadamy kilkanaście lat doświadczenia w tej branży, dlatego znając Twoje potrzeby będziemy mogli odpowiednio doradzić maszynę, ale jeżeli lubisz samemu się edukować w wyborze odpowiedniego sprzętu to właśnie dla Ciebie tworzymy serię recenzji maszyn na naszym kanale.
Zobacz przykładową recenzję podnośnika Genie Z-45
Zobacz film – Jakiego producenta podnośnik wybrać?
Jeżeli chcesz kupić maszynę lub potrzebujesz więcej informacji to po skontaktuj się z Naszym działem sprzedaży. Doradzimy, pomożemy.
Informacje techniczne
Czy mogę jeździć ładowarką lub podnośnikiem po drogach publicznych?
Jedyne podnośniki, które mogą poruszać się po drogach publicznych to podesty montowane na samochodzie i montowane na przyczepie ale tylko w przypadku, gdy jest transportowane przez pojazd.
Jeżeli mówimy o ładowarkach to mogą one poruszać się po drogach publicznych, ale tylko w przypadku, gdy będą one wyposażone w odpowiednie oświetlenie oraz będą posiadały wykupione ubezpieczenie OC.
Czy mogę jeździć ładowarką lub podnośnikiem po drogach publicznych?
Jeżeli wystąpi jakikolwiek problem z fakturą to nasz dział administracji pomoże Ci go rozwiązać. Przejdź do działu administracji w zakładce kontakt.
Transport podnośnika
Jak wygląda kwestia transportu mojej maszyny? Co muszę wiedzieć o transporcie?
Opowiedzieliśmy nieco szerzej o tej tematyce, w krótkim materiale video. Jeżeli masz więcej pytań możesz zawsze się z nami skontaktować.
Jakie są koszty transportu podnośnika?
Najważniejszą rzeczą, która wpływa na koszt transportu jest dystans jaki mamy do pokonania podczas dostawy. Pozostałe czynniki to rodzaj oraz ciężar maszyny, które wpływają na to jakim pojazdem musi zostać dostarczona maszyna. Dla przykładu koszt transportu małego podnośnika nożycowego będzie niższy niż dużego podnośnika przegubowego. Posiadamy własne pojazdy transportowe w tym niskopodwoziowe. Jeżeli potrzebujesz szczegółowej wyceny to skontaktuj się z Nami, a dostaniesz szybką odpowiedź odnośnie wyceny transportu.
Czy mogę transportować sprzęt i narzędzia bezpośrednio w koszu podnośnika?
Większość podnośników umożliwia Nam transport sprzętu potrzebnego do pracy na określoną wysokość. To o czym musisz pamiętać to maksymalny udźwig podestu, zwyżki określonego przez producenta. Pamiętaj, że łączna masa ludzi znajdujących się w koszu oraz materiałów nie może przekroczyć wartości maksymalnych określonych przez producenta.
Informacje na temat udźwigu znajdziesz na piktogramach, w instrukcji obsługi oraz tabliczce znamionowej podestu. Sprawdź zakres udźwigu naszych maszyn na wynajem. Niektóre z nich potrafią przekroczyć nawet 1 tonę.
Kończymy pracę na budowie, kiedy zgłosić się po transport?
Jeżeli kończycie pracę, transport podnośnika należy zgłosić minimum jeden dzień przed końcem najmu, dzięki temu zdołamy zorganizować kierowcę do odebrania maszyny.
Bezpieczeństwo podczas pracy
Jakich uprawnień potrzebuje do obsługi podestu ruchomego, podnośnika, zwyżki?
Aby zostać operatorem podnośnika musisz uzyskać odpowiednie uprawnienia wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Mowa o uprawnienia na podesty ruchome przejezdne. Co będziesz mógł obsługiwać posiadając taki dokument:
- podesty ruchome wolnobieżne (przegubowe, nożycowe etc.)
- podesty samojezdne (montowane na pojeździe)
- podesty przewoźne czyli montowane na przyczepce
Jak wygląda egzamin na podesty ruchome?
Temat ten szczegółowo omawiamy na naszych kursach na operatorów ale stworzyliśmy także film, który po krótce przedstawia ten temat. W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z naszym przedstawicielem.
Czy potrzebujesz nosić kask i szelki bezpieczeństwa?
Korzystając z maszyny w instrukcji zawarta jest informacja dotycząca obowiązkowych środków ochrony osobistej. Zalecamy, aby korzystać z tego typu zabezpieczeń korzystając z każdego podnośnika. Na naszym bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Tutaj znajdziesz link do instrukcji jak prawidłowo założyć szelki bezpieczeństwa link.
Ile kosztuje szkolenie na operatora podnośnika?
Cena uzależniona jest między innymi od ilości kursantów, szkolenia grupowe dla wielu osób w firmie zawsze wychodzą korzystniej cenowo. Jeżeli chcesz uzyskać darmową wycenę i przykładowy termin kursu skontaktuj się z naszym specjalistą ds. szkoleń. Pamiętaj, że osobną kwestią jest opłata za sam egzamin.
Jakich uprawnień potrzebuje, aby pracować na podeście ruchomym?
Potrzebujesz uprawnienia do Obsługi podestów ruchomych przejezdnych wydawanych przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Do zdobycia tych uprawnień potrzebujesz przejść kurs przeszkalający, który możesz odbyć w naszej firmie (szkolenia), a następnie zdać egzamin przed egzaminatorem UDT.
W jakich warunkach pogodowych nie można pracować na zwyżkach koszowych?
Najważniejsze co musimy wiedzieć to jest to jakie możliwości daje nam maszyna. Znając limity określone będziemy wiedzieć, kiedy z pracy na podnośniku koszowym musimy zrezygnować. Jeżeli chodzi o ogólne informacje to nie możemy z pewnością pracować, gdy prędkość wiatru przekracza 12.5m/s oraz podczas burzy ze względu na gwałtowne podmuchy wiatru i wyładowania atmosferyczne. Zapoznaj się z instrukcją obsługi danej maszyny oraz otoczeniem, gdzie będzie ona pracowała.
Czy mogę postawić drabinę na platformie podnośnika?
Absolutnie nie. Praca na drabinie na platformie podestu zagraża naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Nie warto ryzykować, jeżeli potrzebujesz większej maszyny to skontaktuj się z nami. Pomożemy dostarczyć Ci odpowiednią maszynę.
Jeżeli nie uzyskałeś informacji, których szukasz to skontaktuj się z Nami
#wyższypoziom