Podnosniki.pl
FacebookInstagramGoogle+Google+Google+
 
Zima - dbamy o maszyny

Silne mrozy, takie jak w ostatnim czasie to moment, w którym należy podjąć specjalne kroki w celu przygotowania sprzętu do pracy w niskich temperaturach. Opady śniegu obniżają aktywność budowlaną, ale nie zatrzymują prac. Oprócz rutynowych czynności konserwacyjnych powinniśmy z dodatkową dbałością podejść do sprzętu. Za Genie zalecamy na okres zimowy:

Pozwól, aby sprzęt rozgrzał się na początku dnia. Pracownicy i sprzęt potrzebują czasu do rozgrzania się, zanim osiągną pełną wydajność w temperaturach poniżej zera.
Umożliwienie odpowiedniego nagrzania sprzętu daje olejowi szansę na przepłynięcie przez system i podgrzanie komponentów hydraulicznych. Dodatkowo silnik i skrzynia biegów działają lepiej, jeśli mają dużo czasu na rozgrzanie przed użyciem.
Sprawdź baterie pod kątem odpowiedniej pojemności i zdolności do pracy w niskich temperaturach. Zużyte akumulatory lub te o niskim poziomie kwasowości mogą zamarznąć i nie pozwalają na pracę urządzenia w niskich temperaturach.
Woda może przenikać przez uszczelki i tuleje, a po zamarznięciu może uszkodzić elementy maszyny. Dokładne smarowanie znacznie zmniejsza ryzyko przenikania wody do wrażliwych obszarów maszyny.
W ekstremalnych zastosowaniach w niskich temperaturach zmień w swoich maszynach oleje specjalistyczne. Na rynku dostępnych jest kilka opcji "Arctic Oil" do operacji w złych warunkach.
Upewnij się, że wybrana została właściwa lepkość oleju dla zakresu temperatur, w którym urządzenie będzie działać.
Rozwiązaniem, o którym warto także pomyśleć mogą być m.in. koce dla akumulatorów, podgrzewacze hydrauliczne itp. Często sprawdzaj elementy „pakietu ochronnego” do pracy w niskich temperaturach, aby zapewnić prawidłowe działanie maszyn.

 

 

Zapraszamy, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
MotoMaszyny.pl

Biuro i warsztat:
ul. Flisacka 17a
85-425 Bydgoszcz
Tel. biuro: +48 733 377 377

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek
7:00-16:00

Sprzedaż:
+48 662 844 852
info@podnosniki.pl

Wynajem:
+48 792 323 323 
wynajem@podnosniki.pl
Copyright © podnosniki.pl
 
Lifts Łukasz Karczewski - Kruszyn ul. Północna 24G, 86-014 Sicienko NIP: 9670976541

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję