Podnosniki.pl
FacebookInstagramGoogle+Google+Google+
Resurs/Zakład Uprawniony
 

Zakład uprawniony do modernizacji i naprawy podestów ruchomych i wózków jezdniowych

Firma Lifts Łukasz Karczewski została Zakładem Uprawnionym. Warto było czekać na ten ważny fakt w historii działalności specjalistów od zwyżek i podestów ruchomych. Teraz nie tylko podniesiemy Twój biznes, ale także naprawimy i zmodernizujemy. Realizujemy również fachowo resurs podnośnika.

Od 3 lutego 2020 roku posiadamy uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego nr UD-03-87-P/1-20 oraz UD-03-87-N/1-20 do: dokonywania modernizacji i napraw podestów ruchomych i wózków jezdniowych.

Wykwalifikowany personel Zakładu Uprawnionego przygotuje dla państwa pełną dokumentację wraz z naprawą i badaniem pomodernizacyjnym w uzgodnieniu z Urzędem Dozoru Technicznego. Decyzje uprawniające w zakresie napraw lub modernizacji urządzeń technicznych wydawane są po po stwierdzeniu, że wnioskujący spełnia wymagania w zakresie wytwarzania, montażu, naprawy lub modernizacji urządzeń technicznych oraz wytwarzania materiałów i elementów w szczególności:
- wdrożył właściwą technologię wytwarzania, montażu, naprawy lub modernizacji,
• posiada urządzenia zapewniające wytwarzanie, naprawę lub modernizację zgodnie z technologią,
o której mowa w pkt 1,
• posiada zorganizowaną kontrolę jakości,
• ma możliwość przeprowadzenia badań niszczących i nieniszczących wytwarzanych, naprawianych lub modernizowanych urządzeń technicznych oraz materiałów we własnym laboratorium lub laboratorium uznanym przez organ właściwej jednostki dozoru technicznego,
• zatrudnia pracowników o odpowiednich kwalifikacjach (zob. Kwalifikacje osób), m. in.: osoby odpowiedzialne za wytwarzanie, naprawę, modernizację i kontrolę jakości urządzeń technicznych oraz materiałów i elementów stosowanych do wytwarzania, naprawy lub modernizacji tych urządzeń powinny posiadać:
- wyższe wykształcenie techniczne i co najmniej dwuletnią praktykę zawodową lub
- wykształcenie średnie techniczne i co najmniej pięcioletnią praktykę zawodową oraz
- znajomość norm, przepisów o dozorze technicznym i warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie prowadzonej działalności.

 Skan decyzji 

Lifts Łukasz Karczewski oferuje także przygotowanie dokumentacji ”Oceny stanu technicznego” - resurs podestów ruchomych. Oszacowanie stopnia wykorzystania resursu dotyczy wszystkich urządzeń transportu bliskiego podlegających dozorowi technicznemu na podstawie danych od producentów.

Więcej informacji, resurs podnośnika lub innego urządzenia transportu bliskiego pod numerem telefonu 792 323 323.

 

Co zrobić, jeśli wyniki badań w Urzędzie Dozoru Technicznego będą negatywne?


Często zdarza się tak, że właściciele podnośników, podestów ruchomych czy wózków jezdniowych otrzymują negatywne decyzje badań w Urzędzie Dozoru Technicznego, co uniemożliwia dalszą eksploatację danego urządzania. Co zrobić, w przypadku negatywnej decyzji ?
Przede wszystkim należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która może pochwalić się statusem Zakładu Uprawnionego. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z ich usług, warto poprosić o okazanie stosownych uprawnień, które gwarantują rzetelność i pełen profesjonalizm przeprowadzanych działań. Decydując się na wykonanie modernizacji lub naprawy podestów ruchomych czy wózków jezdniowych przez firmę Lifts Łukasz Karczewski, mają Państwo gwarancję, że Wasze urządzenia przejdą wszelkie badania techniczne i uzyskają niezbędne do pracy zezwolenia. Jeśli wcześniej zdarzyło Wam się otrzymać decyzję odmowną od Urzędu Dozoru Technicznego, w pierwszej kolejności należy ustalić, jaka była jej przyczyna. Te informacje znajdują się w decyzji z badania technicznego.

Jeśli nie zgadzacie się z decyzją Urzędu Dozoru Technicznego, zawsze istnieje możliwość odwołania się od niej. W tym celu należy złożyć odwołanie w ciągu 14 dni od daty otrzymania decyzji, w tym samym oddziale Urzędu Dozoru Technicznego, w którym została na wydana. Od momentu jej wpłynięcia dyrektor oddziału ma 2 dni na to, by wydać opinię co do zasadności odwołania. Następnie przekaże tę informacje oraz akta sprawy do Urzędu Dozoru Technicznego w Warszawie, gdzie sporządzona zostanie jednolita opinia, zostanie zarejestrowane odwołanie i wszystkie dokumenty trafią do Ministra Rozwoju, gdzie zostanie podjęta ostateczna decyzja. Oczywiście istnieje szansa, że takie odwołanie zostanie rozpatrzone na naszą korzyść. Jeśli jednak, zostanie ono odrzucone, nie zostaje nic innego, jak naprawić, usunąć usterki i przeprowadzić kolejne badanie techniczne.

I w tym pomoże Państwu firma Lifts Łukasz Karczewski. Gwarantujemy, że nasze usługi modernizacji i naprawy podestów ruchomych i wózków jezdniowych wykonywane są na najwyższym poziomie. Zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy kompleksowo przygotują Wasze urządzenia do kolejnych badań. Dzięki temu możecie mieć pewność, że tym razem sprzęt uzyska wszystkie niezbędne pozwolenia, a Państwo będą mogli z powodzeniem wrócić do prac z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn.

Resurs podnośników – Podnosniki.pl

W ofercie naszej firmy znajduje się również przygotowanie kompleksowej dokumentacji oceny stanu technicznego podestów ruchomych, czyli tzw. resurs podnośników. Dokonujemy oszacowania stopnia wykorzystania resursu podestów i wózków jezdniowych, które podlegają dozorowi technicznemu na podstawie danych od producentów. Gwarantujemy doskonałą jakość usług, precyzję i skrupulatność. Z nami mają Państwo pewność, że resurs podnośnika będzie wykonany profesjonalnie i skutecznie.

Wszystkich zainteresowanych modernizacją, naprawą podestów ruchomych i wózków jezdniowych lub resursem podnośników serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 792 323 323. Z chęcią odpowiemy na Państwa pytania, rozwiejemy wątpliwości i wytłumaczymy wszelkie procedury uzyskania niezbędnych dokumentów i pozwoleń.

Zakład uprawniony do modernizacji i naprawy podestów ruchomych i wózków jezdniowych Lifts Łukasz Karczewski gwarantuje usługi na najwyższym poziomie.

Zapraszamy, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
rentalo.pl
MotoMaszyny.pl

Biuro i warsztat:
ul. Toruńska 20
86-005 Ciele koło Bydgoszczy
Tel. biuro: +48 733 377 377

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek
7:00-16:00

Sprzedaż podnośników:
+48 509 608 000
sprzedaz@podnosniki.pl

Wynajem podnośników:
+48 792 323 323 
wynajem@podnosniki.pl
Copyright © podnosniki.pl
 
 
Karczewski sp. z o.o. ul. Toruńska 20, 86-005 Ciele, NIP: 5543003933, Regon: 522450199

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej Akceptuję