zdjęcie serwisu pionowe

Resurs maszyn

Zakład uprawniony UDT do modernizacji i naprawy podestów ruchomych i wózków jezdniowych

Firma PODNOSNIKI.pl Karczewski sp. z o. o. została Zakładem Uprawnionym. Warto było czekać na ten ważny fakt w historii działalności specjalistów od zwyżek i podestów ruchomych. Teraz nie tylko podniesiemy Twój biznes, ale także naprawimy i zmodernizujemy. Realizujemy również fachowo resurs podnośnika.

Od 3 lutego 2020 roku posiadamy uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego nr UD-03-87-P/1-20 oraz UD-03-87-N/1-20 do: dokonywania modernizacji i napraw podestów ruchomych i wózków jezdniowych.

jcb podnośnik na serwisie

Ocena stanu technicznego – resurs podestów ruchomych

W ofercie naszej firmy znajduje się również przygotowanie kompleksowej dokumentacji oceny stanu technicznego podestów ruchomych, czyli tzw. resurs podnośników.

Dokonujemy oszacowania stopnia wykorzystania resursu podestów i wózków jezdniowych, które podlegają dozorowi technicznemu na podstawie danych od producentów. Gwarantujemy doskonałą jakość usług, precyzję i skrupulatność. Z nami mają Państwo pewność, że resurs podnośnika będzie wykonany profesjonalnie i skutecznie.

  • Co to jest resurs urządzenia?
  • Po co i dlaczego jest potrzebny?
  • Jak obliczyć resurs podnośnika?
  • Resurs i zużycie maszyny. Co zrobić?

Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule na blogu.

Co zrobić, jeśli wyniki badań w Urzędzie Dozoru Technicznego będą negatywne?

Często zdarza się tak, że właściciele podnośników, podestów ruchomych czy wózków jezdniowych otrzymują negatywne decyzje badań w Urzędzie Dozoru Technicznego, co uniemożliwia dalszą eksploatację danego urządzania. Co zrobić, w przypadku negatywnej decyzji ?
Przede wszystkim należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która posiada status Zakładu Uprawnionego. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z ich usług, warto poprosić o okazanie stosownych uprawnień, które gwarantują rzetelność i pełen profesjonalizm przeprowadzanych działań. Decydując się na wykonanie modernizacji lub naprawy podestów ruchomych czy wózków jezdniowych przez naszą firmę, masz gwarancję, że Twoje urządzenia przejdą wszelkie badania techniczne i uzyskają niezbędne do pracy zezwolenia. Jeśli wcześniej zdarzyło się otrzymać decyzję odmowną od Urzędu Dozoru Technicznego, w pierwszej kolejności należy ustalić, jaka była jej przyczyna. Te informacje znajdują się w decyzji z badania technicznego.

Jeśli nie zgadzacie się z decyzją Urzędu Dozoru Technicznego, zawsze istnieje możliwość odwołania się od niej. W tym celu należy złożyć odwołanie w ciągu 14 dni od daty otrzymania decyzji, w tym samym oddziale Urzędu Dozoru Technicznego, w którym została na wydana. Od momentu jej wpłynięcia dyrektor oddziału ma 2 dni na to, by wydać opinię co do zasadności odwołania. Następnie przekaże tę informacje oraz akta sprawy do Urzędu Dozoru Technicznego w Warszawie, gdzie sporządzona zostanie jednolita opinia, zostanie zarejestrowane odwołanie i wszystkie dokumenty trafią do Ministra Rozwoju, gdzie zostanie podjęta ostateczna decyzja. Oczywiście istnieje szansa, że takie odwołanie zostanie rozpatrzone na naszą korzyść. Jeśli jednak, zostanie ono odrzucone, nie zostaje nic innego, jak naprawić, usunąć usterki i przeprowadzić kolejne badanie techniczne.

I w tym możemy Tobie pomóc. Gwarantujemy, że nasze usługi modernizacji i naprawy podestów ruchomych i wózków jezdniowych wykonywane są na najwyższym poziomie. Zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy kompleksowo przygotują Twoje urządzenia do kolejnych badań. Dzięki temu możesz mieć pewność, że tym razem sprzęt uzyska wszystkie niezbędne pozwolenia.

Skontaktuj się z naszym działem serwisu

Przejdź do kontaktu