Podnośnik przegubowy Genie z135 na moście w Bydgoszczy

Podnośniki nożycowe

Znajdź nasze oferty również na...

Zwyżki, do czego służą? – podnośniki nożycowe wynajem

Podnośniki nożycowe wynajem – zwyżki nożycowe to sprzęt przeznaczony do wykonywania prac na wysokościach, służy do podnoszenia ludzi, narzędzi oraz materiałów. Maszyny te pozwalają na bezpieczną pracę na wysokości nawet kilku osób. Zazwyczaj zapewniają większy udźwig niż podnośniki przegubowe czy teleskopowe. To wszystko sprawia, że znajdują zastosowanie w pracach konserwacyjnych, budowlanych, montażu elektryki, wykładaniu towaru czy wielu innych.

Podnośniki nożycowe – jak działają?

Skąd nazwa nożycowe? Wynika to z ich konstrukcji nożycowej, która podnosi platformę za pomocą siłowników hydraulicznych bądź elektrycznych w górę i w dół.Podnośniki nożycowe są proste w obsłudze i można nimi sterować zarówno z panelu dolnego jak i górnego. Do obsługi tych maszyn potrzebujemy uprawnień UDT.

Almac BIBI bibi 1090-bl bi-energy- spalinowe podnośniki nożycowe wynajem

Zwyżki nożycowe – podział

Maszyny te możemy podzielić ze względu na rodzaj zasilania i zastosowanie.
Podnośniki nożycowe elektryczne – są to zazwyczaj małe zwyżki od kilku metrów roboczych tak jak np. Youngman Boss X3. Znajdziemy także dużo większe maszyny takie jak np. Imer 14122. Większość z tych podnośników przeznaczona jest zazwyczaj do pracy wewnątrz pomieszczeń, ale znajdziemy także modele, które mogą pracować także na zewnątrz.

Drugą kategorią podnośników nożycowych w naszej flocie wynajmu są takie o napędzie spalinowym oraz hybrydowym.

Maszyny o napędzie spalinowym przeznaczone są do pracy w ciężkim terenie. Większość z podnośników nożycowych o napędzie spalinowym wyposażona jest w silnik diesla, duże koła terenowym oraz napęd na 4 koła. Znajdziesz także modele wyposażone w pływającą oś, która poprawia zdolności do pokonywania nierówności czy podpory stabilizujące maszynę na nierównym podłożu.

Warto tutaj zauważyć, że podnośniki nożycowe spalinowe posiadają znacznie większy udźwig nawet ponad 1 tony oraz mogą zabrać ze sobą więcej osób. Znajdziemy także podnośniki nożycowe, które mogą zabrać nas w górę na kilkadziesiąt metrów.

- podnośniki nożycowe wynajem inwentaryzacja

Co znajdziesz w naszej ofercie? – podnośniki nożycowe wynajme

W swojej ofercie możesz znaleźć zarówno małe podnośniki nożycowe do zastosowań wewnątrz jak i duże podesty spalinowe, które sprawdzą się idealnie na terenie budowy.
W ofercie na wynajem możesz znaleźć u nas podesty ruchome marek takich jak: Genie, JLG, Haulotte, JCB, Imer (Iteco), Holland Lift, Skyjack, czy Youngman.

Jeżeli chcesz kupić podnośnik nożycowy na własność to zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą podestów ruchomych nożycowych na sprzedaż zarówno nowych jak i używanych.