Genie z135 na moście w Bydgoszczy

Podnośniki nożycowe

Znajdź nasze oferty również na...

Podnośniki (Podesty ruchome) nożycowe – do czego służą?

Podnośniki nożycowe to sprzęt przeznaczony do wykonywania prac na wysokościach, służy do podnoszenia ludzi, narzędzi oraz materiałów. Maszyny te pozwalają na bezpieczną pracę na wysokości nawet kilku osób oraz zazwyczaj zapewniają większy udźwig niż podnośniki przegubowe czy teleskopowe, a to sprawia, że znajdują zastosowanie w pracach konserwacyjnych, budowlanych, montażu elektryki, wykładaniu towaru czy wielu innych.

Podnośniki nożycowe – jak działają?

Skąd nazwa nożycowe? Wynika to z ich konstrukcji nożycowej, która podnosi platformę za pomocą siłowników hydraulicznych bądź elektrycznych w górę i w dół.Podnośniki nożycowe są proste w obsłudze i można nimi sterować zarówno z panelu dolnego jak i górnego. Do obsługi tych maszyn potrzebujemy uprawnień UDT.

Podział podestów ruchomych nożycowych

Maszyny te możemy podzielić ze względu na rodzaj zasilania i zastosowanie.
Podnośniki nożycowe elektryczne – są to zazwyczaj małe zwyżki od kilku metrów roboczych tak jak np. Youngman Boss X3 ale znajdziemy także dużo większe maszyny takie jak np. Imer 14122. Większość z tych podnośników przeznaczona jest zazwyczaj do pracy wewnątrz pomieszczeń, ale znajdziemy także modele, które mogą pracować także na zewnątrz.

Drugą kategorią podnośników nożycowych są takie o napędzie spalinowym oraz hybrydowym.

Maszyny o napędzie spalinowym przeznaczone są do pracy w ciężkim Terenie. Większość z podnośników nożycowych o napędzie spalinowym wyposażona jest w silnik diesla, duże koła terenowym oraz napęd na 4 koła. Znajdziemy także modele wyposażone w pływającą oś, która poprawia zdolności do pokonywania nierówności czy chociażby podpory stabilizujące maszynę na nierównym podłożu.

Warto tutaj zauważyć, że podnośniki nożycowe spalinowe posiadają znacznie większy udźwig nawet ponad 1 tony oraz mogą zabrać ze sobą więcej osób. Znajdziemy także podnośniki nożycowe, które mogą zabrać nas w górę na kilkadziesiąt metrów.

Jakie podnośniki nożycowe znajdziesz w naszej ofercie?

W swojej ofercie posiadamy zarówno małe podnośniki nożycowe do zastosowań wewnątrz jak i duże podesty spalinowe, które sprawdzą się idealnie na terenie budowy.
W ofercie na wynajem możesz znaleźć u nas podesty ruchome marek takich jak: Genie, JLG, Haulotte, JCB, Imer (Iteco), Holland Lift, Skyjack, czy Youngman.

Jeżeli chcesz kupić podnośnik nożycowy na własność to zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą podestów ruchomych nożycowych na sprzedaż zarówno nowych jak i używanych.

Potrzebujesz pomocy? Nie czekaj, postaw na doświadczenie, pomożemy.

Skontaktuj się z jednym z naszych doradców. Doradzimy, pomożemy.

Logo Podnosnikipl

Oddział Bydgoszcz

ul. Toruńska 20, 86-005 Ciele koło Bydgoszczy

Oddział Poznań

ul. Bukowska 5, 62-081 Wysogotowo
Przejdź do kontaktu

    Zapisz się do newslettera