08/01/2024

Przedłużenie uprawnień UDT. Zdążyłeś to zrobić w 2023?

Przedłużenie uprawnień UDT - okładka graficzna wpisu blogowego
Zaktualizowano:

Przedłużenie uprawnień UDT – Nowy rok, nowe wyzwania. Czy nadal prawnie jesteś operatorem podestów ruchomych, ładowarek czy wózków widłowych?

Z dniem 1 stycznia 2024, wszystkie bezterminowe zaświadczenia kwalifikacyjne UDT wydane przed 1 czerwca 2019 straciły ważność! Jeśli nie udało Ci się ich przedłużyć to dotyczy również Ciebie. Nie ma co dłużej zwlekać, aby nie narażać się na niepotrzebne ryzyka związane z pracą bez ważnych uprawnień.

Czy czeka Cię kolejny egzamin? – przedłużenie uprawnień UDT

Niestety prawdopodobnie tak, ale czy musisz przechodzić ponowne szkolenie? Tutaj odpowiedź nie jest taka prosta. Teoretycznie możesz podejść do samego egzaminu, ale nie gwarantuje Ci to, że zdasz go za pierwszym razem co automatycznie wydłuży okres czekania na kolejny termin i dłuższy czas pracy bez uprawnień.

Mamy dla Was rozwiązania.

Wiadomo, że odbycie ponownego kursu wiąże się z kosztami, dlatego przygotowaliśmy 3 opcje, z których możecie w takiej sytuacji skorzystać.

  1. Opcja dla osób, które mają sporą wiedzę i doświadczenie – organizujemy egzamin, który będzie się odbywał w jednym z naszych oddziałów, więc nie musisz się martwić o odpowiednie przygotowanie placu czy maszyny, oraz przed samym egzaminem UDT pomożemy przypomnieć najważniejsze rzeczy o których trzeba pamiętać zarówno przy części teoretycznej jak i praktycznej.
  2. Opcja dla osób, które czują się dosyć pewnie, ale potrzebują przypomnienia – skrócona wersja kursu, która jest tańszą opcją niż pełnoprawne szkolenie kończące się egzaminem UDT.
  3. Opcja dla osób, które chcą mieć pewność, że zaliczą egzamin za pierwszym podejściem – pełnowymiarowy kurs kończący się egzaminem, w którym przygotujemy Cię od deski do deski. Część teoretyczna, praktyczna, osobiste materiały szkoleniowe, możliwość przetestowania różnego typu maszyn oraz producentów, a także egzamin na tej samej maszynie co odbyty kurs (zdawalność na poziomie 97%).

Jak wygląda egzamin na operatora?

Zobacz także film jak wygląda egzamin na operatora podestów ruchomych, który przygotowaliśmy w zeszłym roku.

Film – Jak wygląda egzamin UDT na operatora podestów ruchomych (zwyżka, podnośnik) ? | #wyższypozion

Co należy teraz zrobić?

Jeżeli chcesz sprawdzić ofertę to odwiedź naszą stronę i sprawdź dostępne terminy. Jeżeli potrzebujesz przedłużyć uprawnienia, a żaden termin nie pasuje to możemy zorganizować indywidualne szkolenie dla Twojej firmy.

Skontaktuj się z naszym szkoleniowcem, który wytłumaczy każdą opcję szczegółowo oraz poda terminy i zakresy cenowe.

Tomasz Szczepaniak specjalista ds. Szkoleń.

tel: +48 794 323 323,

mail: tomasz.szczepaniak@podnosniki.pl