17/10/2023

Minął termin przedłużenia uprawnień UDT. Co teraz?

Miniaturka wpisu
Zaktualizowano:

Jeżeli posiadałeś uprawnienia do obsługi UTB takich jak podesty ruchome, wózki widłowe, ładowarki, suwnice, HDS’y itp. to koniecznie sprawdź czy nie stracisz ich po nowym roku.

Dzisiaj niestety musimy przekazać złą informacje dla wielu osób, które posiadały uprawnienia wydane bezterminowo.
Z dniem 2 października niestety minął termin możliwości przedłużenia uprawnień UDT.
Do tego dnia mieliśmy możliwość bezpłatnego przedłużenia uprawnień wydanych bezterminowo, albo w sposób tradycyjny albo przez portal eUDT.
Pomimo tego, że termin już minął wciąż dostajemy wiele wiadomość od osób, które nie zdążyły tego zrobić w terminie z pytaniami co dalej. Z naszej obecnej wiedzy wynika, że Urząd Dozoru Technicznego nie ma zamiaru wydłużać tego terminu.

Co teraz z moimi uprawnieniami do obsługi UTB?

Twoje uprawnienia będą ważne do końca roku i możesz wykonywać swoją pracę operatora czy też konserwatora, ale z dniem 1 stycznia 2024 roku tracą one ważność. Jedynym wyjściem z obecnej sytuacji jest ponowne zaliczenie egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego.

Wygaśnięcie uprawnień UDT, a ponowny egzamin – 2 haczyki

Skoro już wiesz, że czeka cię zapewne ponowny egzamin to chcielibyśmy zaznaczyć dwie istotne kwestie w tym temacie.

Termin egzaminu UDT – niestety tutaj kolejna zła informacja, dla ciebie. Obecnie na egzamin można czekać nawet do 2 miesięcy, więc nie warto z tym zwlekać. Termin jest zależny od regionu, w którym będzie zdawać egzamin, ale średni czas oczekiwania to od około 1 do 1,5 miesiąca.

Wiedza i zestaw pytań – znaczna część operatorów pracuje na maszynach regularnie od wielu lat więc posiadają oni spore doświadczenie praktyczne, ale jest to też pewnym zagrożeniem. Zdarzało się już wielokrotnie, że do egzaminu przystępowały osoby z ogromnym doświadczeniem, ale ku ich zaskoczeniu nie udało im się zaliczyć nawet części teoretycznej. Niestety wiedza, którą posiadamy po latach wymaga odświeżenia, a nawyki jakie kształtujemy przez lata nie zawsze są dobre. W związku z tym sugerujemy każdemu odświeżyć swoją wiedzę teoretyczną jak i praktyczną, żeby nie narazić się na niepotrzebne koszta i stratę czasu.

Jak przygotować się do ponownego egzaminu?

Przede wszystkim musimy uświadomić sobie, że nie warto tego  tematu lekceważyć. 

  1. Teoria – jeżeli chodzi o teorie to możemy postarać się zdobyć wiedzę w internecie na własną rękę, ale będziemy musieli nieco poszperać. Możemy także znaleźć przykładowe pytania i z nich się uczyć oraz . Tej wiedzy jest całkiem sporo, ale zapraszamy Cię na nasz kanał YouTube, gdzie omówiliśmy część z tematów, które pomogą Ci się przygotować.
  2. Praktyka – tutaj sytuacja jest nieco trudniejsza. W internecie nie ma, aż tak obszernej wiedzy, żeby przygotować od A do Z do egzaminu. Często też nie mamy dostępu do odpowiedniego sprzętu, na którym będziemy zdawać egzamin oraz nie wiemy na co egzaminatorzy zwracają szczególną uwagę.

Zobacz jak wygląda egzamin na operatora podestów ruchomych

Według Nas zdecydowanie w tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie odbycie ponownego kursu, szczególnie jeżeli zdawaliśmy egzamin wiele, wiele lat temu. Możesz poszukać w internecie firm, które w swojej ofercie takie szkolenia, ale pamiętaj żeby dobrze zweryfikować ich opinie i możliwości. Kurs, kursowi nie równy, a wiadomo, że zależy Ci na tym żeby zdać go z pierwszym razem, bez straty czasu.

Szkolenie na operatora – ponowny egzamin

W związku z tą sytuacją jaka teraz się dzieje przygotowaliśmy specjalną ofertę, dla osób i firmy, które niestety nie zdążyły przedłużyć uprawnień w terminie. Zrobimy wszystko, żeby twój egzamin odbył się jak najszybciej oraz żebyś zdał go za pierwszym razem.

Dlaczego warto zgłosić się do Nas?

  • Wysoka zdawalność egzaminu 98%
  • Setki przeszkolonych osób
  • Możliwość przetestowania sprzętu różnego typu oraz różnych producentów
  • Egzamin na naszym placu na tej samej lub podobnej maszynie co na szkoleniu
  • Kurs atrakcyjny cenowo
  • Szybszy termin egzaminu

Po więcej informacji wejdź na stronę szkolenia lub skontaktuj się z naszym specjalistą od szkoleń Tomaszem Szczepaniakiem:
Tel: 794323323
Mail: tomasz.szczepaniak@podnosniki.pl

Podsumowanie 

Podsumowując obecnie jedynym wyjściem z sytuacji jest ponowne odbycie ponownego egzaminu UDT, ale nie przejmuj się wiele osób jest w podobnej sytuacji, teraz najważniejsze to głowa do góry i dobrze się przygotować. W razie potrzeby z chęcią Ci pomożemy. Powodzenia.

Potrzebujesz pomocy? Nie czekaj, postaw na doświadczenie, pomożemy.

Skontaktuj się z jednym z naszych doradców. Doradzimy, pomożemy.

Logo Podnosnikipl

Oddział Bydgoszcz

ul. Toruńska 20, 86-005 Ciele koło Bydgoszczy

Oddział Poznań

ul. Bukowska 5, 62-081 Wysogotowo

Oddział Gdańsk

ul. Budowlanych 29, 80-298 Gdańsk
Przejdź do kontaktu