Banner Image
14/06/2023

Pulpit sterowniczy nie reaguje na funkcje. Genie błąd 45,46

Zbliżenie na panel sterowania podnośnika z joystickiem i naklejkami ostrzegawczymi. Tekst "Pulpit sterowniczy nie reaguje na funkcje - Błąd Genie nr. 45 i 46" informuje o typowym problemie z podnośnikami i numerach błędów diagnostycznych.
Zaktualizowano:

Czy pracujesz na podnośniku nożycowym marki Genie i zauważyłeś, że panel sterujący nie reaguje? Jeśli na wyświetlaczu pojawił się błąd 45 lub 46, ten wpis na blogu pomoże Ci zrozumieć, co prawdopodobnie się stało i jak rozwiązać ten problem.

Zrozumienie problemu

Podczas pracy na podnośniku nożycowym Genie, możesz napotkać sytuację, w której podnośnik działał chwilę wcześniej, a teraz nie reaguje. Na panelu sterującym wyświetla się komunikat o błędzie 45 lub 46 i nie możesz wybrać żadnej funkcji. Najprawdopodobniej podczas uruchamiania podnośnika czyli przy wyciskaniu „grzybka” (wyłącznika awaryjnego) miałeś wciśnięty „czuwak”.

Rozwiązanie problemu

Rozwiązanie problemu jest bardzo proste. Wciśnij „grzybka”, poczekaj 2-3 sekundy, a następnie wyciągnij wyłącznik awaryjny. Poczekaj ponownie, aż pojawi się wskaźnik baterii, wybierz funkcję, którą chcesz obsługiwać w danym momencie, a podnośnik powinien wrócić do normalnej pracy.

Pamiętaj, że jeśli wyciągniesz wyłącznik awaryjny nie możesz mieć wciśniętego czuwaka przy joysticku!

Zobacz materiał video