18/04/2023

Jak wygląda transport podnośnika? Wszystko, co musisz wiedzieć

Ciężarówka z naczepą załadowaną podnośnikami stojąca przed budynkiem z logo "PODNOSNIKI.PL". Tekst "Jak wygląda transport podnośnika? Wszystko co musisz wiedzieć" prawdopodobnie odnosi się do artykułu wyjaśniającego logistykę i procesy związane z transportem sprzętu podnośnikowego.
Zaktualizowano:

Transport podnośnika. Co musisz wiedzieć?

Na pewno warto sprawdzić czy istnieje możliwość wjazdu większym pojazdem niskopodwoziowym, czy potrzebujemy mniejszej maszyny, którą łatwiej manewrować w ciasnych miejscach.Kolejna kwestia to możliwości rozładunkowe. Istnieje możliwość rozładunku bezpośrednio na rampę hali magazynowej więc tutaj jest to bardzo istotne żeby wspomnieć o takiej potrzebie już na etapie składania zamówienia. 
Podłoże rozładunku. Jeżeli zamawiasz podnośnik warto wspomnieć o tym czy miejsce rozładunku posiada grunt utwardzony czy też nie.

Jak wygląda dostawa podnośnika na miejsce inwestycji?

Po dojechaniu na miejsce dostawy, które wskazałeś przy zamówieniu zabieramy się do rozładunku i kwestii formalnych.
Odpinamy podnośnika i rozładujemy na miejsce w którym ma zostać przekazany. Następnie zabieramy się za sprawdzenie stanu technicznego maszyny:

  • dokonujemy oględzin maszyny
  • sprawdzamy stan ogumienia 
  • sprawdzamy i spisujemy stan paliwa czy naładowania
  • oraz sprawdzamy funkcje podnośnika

W kolejnym kroku dokonujemy dokumentacji zdjęciowej oraz przechodzimy do wypełnienia protokołu zdawczo-odbiorczego. Protokół ten występuje w dwóch egzemplarzach, jeden dla Ciebie i drugi dla nas. Pozwala to na rozwianie wątpliwości i zabezpiecza Cię przed niechcianymi kosztami.

Jakie są koszty transportu podnośnika?

Najważniejszym czynnikiem, który składa się na koszty transportu podnośnika to przede wszystkim dystans jaki mamy do pokonania. Co jeszcze przekłada się na finalne koszty transportu?
Między innymi rodzaj podnośnika czy jest to mały podnośnik nożycowy czy duży podnośnik teleskopowy dodatkowo ważna jest też jego waga ale jest ona często powiązana z rodzaje podestu.

To wszystko przekłada się na to jakim autem zostanie finalnie dostarczony sprzęt na twoją inwestycję. Może być to zestaw niskopodwoziowy bądź też mniejsze auto.

Transport własny. Czy mogę samemu odebrać podnośnik?

Oczywiście lecz musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przy odbiorze podnośnika musisz pamiętać o tym żeby posiadać najazdy do wjazdu podnośnika, a w przypadku niektórych podestów również wciągarkę elektryczną.
Tutaj jeszcze jeden ważny aspekt. Musisz posiadać ważne ubezpieczenie OCP bądź ubezpieczenie Cargo.
W przypadku odbioru podnośników na przyczepie sprawdź czy Twoje auto posiada odpowiednią ładowność, która określona jest w dowodzie rejestracyjnym.

 Koniec okresu wynajmu. Co wiedzieć przy odbiorze maszyny?

Po zakończonym okresie wynajmu zwróć uwagę żeby zostawić je w takim stanie jakim je otrzymałeś. 
Zostaw taką ilość paliwa jaką otrzymałeś w dniu dostawy lub naładuj maszynę. Jest to bardzo ważne ponieważ w przypadku niskiego stanu paliwa może się zdarzyć, że podczas załadunku układ paliwowy się zapowietrzy.

Jeżeli zdarzyło Ci się coś uszkodzić zgłoś to podczas odbioru maszyny.

Wszystkie kwestie, które zostały tu opisane poruszyliśmy w naszym filmie dotyczącym transportu. Jeżeli wolisz obejrzeć materiał zamiast czytać zapraszamy do kontaktu, a jeżeli masz jakiekolwiek pytania zadaj je w komentarzu pod filmem.

Jak wygląda transport podnośnika? Co musisz wiedzieć? | #wyższypoziom #wynajem #transport